رپورتاژ
remove_red_eye 515
favorite_border 0
share

رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی چیست؟دیوید اوگیلوی که به عنوان پدر تبلیغات شناخته می شود اینگونه گفته است: «هرچه آگهی کمتر شبیه آگهی بوده و بیشتر به مقاله شبیه باشد، خوانندگان بیشتری را به خود جلب می‌کند». با توجه به این نقل قول می‌توان اینگونه دریافت که رپورتاژ آگهی نوعی از آگهی تبلیغاتی است که همواره مورد نیاز افراد در کسب و کارهای مختلف بوده است.
رپورتاژ آگهی نوعی از خبر تبلیغاتی است که جهت معرفی خدمات و محصولات در حوزه‌های متفاوت کسب و کار در سایتهای خبری نوشته و منتشر می‌شود. برای معرفی برندها در سایتهای خبری رپورتاژ آگهی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بصورت یک خبر تبلیغاتی منتشر می‌شود.

 

چگونه می‌شود یک رپورتاژ آگهی جذاب ارائه داد؟

در اکثر اوقات مخاطب ما وقت و حوصله لازم را برای توجه به تبلیغات ندارد بنابراین چه راهی باید بکار برد که تبلیغاتی اثرگذار و جذاب داشته باشیم؟
همانطور که در ابتدای متن آورده شده، هر چه آگهی کمتر شبیه آگهی باشد، خوانندگان بیشتری را به خود جلب می‌کند. بنابراین می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که بهتر است رپورتاژ آگهی را مانند یک گزارش یا یک مصاحبه و یا یک مقاله در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری پربازدید منتشر کرد که البته نیاز به رعایت اصول و قوانینی در متن است.

اگر در رپورتاژ آگهی فرض را بر این بگذاریم که با کمک یک مقاله یا گزارش قصد داریم محصول یا برندی را در یک تبلیغات اینترنتی قرار بدهیم پس لازم است اصول نگارش رپورتاژ آگهی را بشناسیم و بدانیم که محتوای ما باید دارای چه شرایطی باشد.

برای داشتن یک متن تبلیغاتی جذاب و گیرا در ابتدا باید یک تیتر جذاب داشته باشیم. تیتری که در نگاه اول برای مخاطب قابل توجه باشد و او را برای خواندن ادامه مطلب جذب نماید. در ادامه باید توجه داشته باشیم که مطالب ارائه شده نباید بصورت پیوسته و بدون توقف در متن آگهی تبلیغاتی آورده شوند. مطالب نیاز به پاراگراف‌بندی دارند. اگر در مطلب از عکس و لینک‌های مرتبط با موضوع نیز استفاده شود، مطلب ارائه شده مخاطب قابل توجه‌ای را به خود جذب می‌کند.

نکته دیگر برای محتوای تبلیغاتی این است که بر اساس استانداردهای سئو در سایتهای تبلیغاتی پیش برویم. قوانین نگارشی را در متن حفظ کنیم و در نظر داشته باشیم که از تکرار چند مرتبه یک جمله پرهیز کنیم.

 

تامین یک محتوای موثر در آگهی تبلیغاتی

  • برای تبلیغ یک آگهی باید در نظر داشته باشیم که نباید محتوای خبر صرفا تبلیغاتی باشد. زیرا کاربری که مطلب را می‌خواند مطالبی از جنس تبلیغات را حفظ است و دیگر علاقه‌ای به مطالعه مطالب تا پایان محتوا را ندارد. پس سعی کنیم با محتوایی گزارشی و یا بیان جملاتی خبری در حوزه مورد نظرمان مخاطب را از هدف مورد نظر مطلع کنیم.
  • بهترین راه داشتن یک تبلیغ موثر این است که تبلیغات غیر مستقیم داشته باشیم و از تبلیغات مستقیم پرهیز کنیم.
  • برای اینکه مطالبی اثرگذار داشته باشیم می‌توانیم از تیترهای جذاب برای متن استفاده کنیم.
  • سعی کنیم مطالبی را در محتوای تبلیغاتی قرار دهیم که میدانیم برای مخاطب جالب‌تر خواهد بود.
  • در رپورتاژ آگهی نیازی نیست که همه موضوعات را به یکباره مطرح کنیم و بصورت مستقیم در اختیارکاربران قرار دهیم. گاهی لازم است به مخاطب فرصتی برای فکر و انتخاب بدهیم.
  • با رپورتاژ آگهی فرصتی تازه برای ایجاد چهره‌ای جدید از کسب و کارمان ایجاد می‌کنیم. پس تبلیغات خود را به دست افرادی بسپاریم که در این حوزه متخصص هستند و تجربه‌کافی را برای تامین محتوای آگهی تبلیغاتی دارند.

 

رپورتاژ آگهی در همکاری با کارنویس

متن رپورتاژ آگهی هایی که بر وبسایت کارنویس قرار دارند توسط تیم متخصص ما در زمینه نگارش متون تبلیغاتی تهیه شده‌اند. چنانچه قصد دارید کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید می‌توانید از گزینه‌هایی که کارنویس در اختیار شما قرار می‌دهد استفاده کنید:

 

ارسال دیدگاه

message
email
person